MERKABA

 

MERKABA – obudź swój uśpiony potencjał!

Jesteś kimś więcej, niż myślisz, że jesteś; możesz więcej, niż myślisz, że możesz!

Dawno temu ludzie potrafili żyć w Miłości w kontakcie ze swoim Sercem, ale to się zmieniło i ludzkość upadła w ciemność.

Dziś znów możemy odtworzyć to święte połączenie i zacząć wpływać na rzeczywistość w sposób, o jakim nam się nawet nie śniło.

Rzecznikiem tej starożytnej wiedzy jest Drunvalo Melchizedek.

Kwiat Życia

Kwiat Życia

Drunvalo od lat studiuje świętą geometrię a swoje odkrycia opisał w 2-óch tomach „Pradawnej Tajemnicy Kwiaty Życia”. Od 30-tu lat naucza aktywacji MERKABY na swoich autorskich warsztatach: „Kwiat Życia” prowadzonych do niedawna na całym świecie przez wielu wyszkolonych przez niego nauczycieli.

A więc czym jest MERKABA?

MERKABA to żyjące ciało świetliste człowieka oparte na uniwersalnym wzorze kwiatu życia odnalezionego w starożytnych miejscach na całym świecie minn. w świątyni Ozyrysa w Abydos
w Egipcie, w Turcji, Chinach, w Amistar w Indiach itd.

Jej budowa jest złożona i rozpoczyna się od 2-óch wirujących w przeciwne strony tetraedrów gwieździstych. Następne jest pole Mer-Ka-Ba tetraedru gwieździstego które, gdy jest żywe wygląda jak 18-to metrowy dysk rozpościerający się wokół ciała człowieka. Wokół pola Mer-Ka-Ba znajduje się kula energii z opisaną na niej figurą „dodeka-ikosa”, która jest połączeniem dwunastościanu pięciokątnego i dwudziestościanu. Na koniec pozostaje pole toroidalne, które rozciąga się poza właściwe Mer-Ka-Ba. Wszystko to razem tworzy żywe pole elektromagnetyczne, które jest programowalne za pomocą intencji.Pole MerKaBa

Nieaktywną MERKABĘ posiada każdy człowiek. Trzynaście tysięcy lat temu wiedzieliśmy
o sobie coś, o czym teraz zupełnie zapomnieliśmy. Geometryczne pole energetyczne wokół ciała może zostać włączone, co jest związane z oddechem. Pole to obracało się wokół nas z prędkością bliską prędkości światła, lecz po upadku prędkość ta spadała, aż w końcu pole przestało wirować. Gdy jednak pole zostaje na nowo włączone i znów się obraca, zwane jest Mer-Ka-Ba, a jego usługi w tej Rzeczywistości są nieocenione. Daje nam poszerzoną świadomość tego, kim jesteśmy, podłącza nas do wyższych poziomów świadomości i przywraca pamięć o nieskończonych możliwościach naszej istoty.

Umiejętność aktywacji pola MERKABA jest kluczem do odkrycia i wykorzystania jej niezwykłych możliwości. Można jej używać do ochrony, uzdrawiania, a także do kontaktu z Wyższym Ja. W praktyce jej możliwości są nieograniczone.

Mer-Ka-Ba – Pojazd Wniebowstąpienia
                                  tekst Drunvalo Melchizedek

Historia mówi o Mer-Ka-Ba głównie jako o pojeździe, który pozwala człowiekowi wznieść się do wyższych światów lub zejść do niższych. Ale tak naprawdę Mer-Ka-Ba jest czymś znacznie więcej niż tylko pojazdem wniebowstąpienia. Może być naprawdę wszystkim, ponieważ jest to pierwotny wzór, który stworzył wszystko: wszystkie wszechświaty zarówno widzialne, jak i niewidzialne (patrz Starożytna Tajemnica Kwiatu Życia, tom I i II).

W Biblii jest mowa o Ezechielu i kole, w którym Ezechiel wstąpił do nieba. [3] To była Mer-Ka-Ba.

W Torze znajduje się odniesienie do Merkavah (taka wymowa obowiązuje w języku hebrajskim), które ma dwa różne znaczenia: pierwsze znaczenie to ”rydwan”, który jest pojazdem, drugie to “Tron Boga”. Kiedy połączymy te dwie definicje,  jej prawdziwe znaczenie staje się jasne.

W Starożytnym Egipcie, ten podstawowy wzór nazwany był Mer-Ka-Ba. Były to trzy słowa.

Mer oznacza rodzaj światła, które obracamy wewnątrz siebie.

Ka oznacza ducha, w tym przypadku odnosi się to do ducha ludzkiego.

Ba oznacza ciało ludzkie – choć również może oznaczać koncepcję rzeczywistości, którą ten duch stwarza i utrzymuje.

I tak całe słowo oznacza wirujące pole światła, które  zabiera ducha i ciało z jednego świata do drugiego.

Kiedyś spędziłem kilka godzin z Credo Mutwa, duchowym przywódcą plemienia Zulusów w Afryce. Wyjaśnił mi, że Merkaba (jedno słowo) było słowem Zulu oznaczającym czaso-przestrzenno-międzywymiarowy pojazd. Powiedział mi, że według legendy Zulu całe jego plemię przybyło z innego wymiaru tu na Ziemię za pomocą Merkaby.

We współczesnym świecie są nauczyciele – a ja jestem jednym z nich – którzy pomagają ludziom przypomnieć sobie Mer-Ka-Ba. Tak więc rozpoczął się proces wznoszenia świadomości, który ostatecznie przeniesie nas ze świata trzeciego wymiaru do następnego, wyższego wymiaru. Ten proces nazywamy ” Wniebowstąpieniem”.

Wniebowstąpienie to proces, w którym ludzkie ciało przekształca się w światło i rodzi się do nowego świata. Osiąga się to poprzez medytację, która wymaga całkowitej integracji  serca, umysłu, ciała i ducha w jeden świetlisty wzór, dzięki czemu wykraczamy poza ludzkie ograniczenia tej rzeczywistości.

Ta koncepcja Mer-Ka-Ba jako pojazdu wzniesienia nie jest nowa. Jest bardzo, bardzo stara.

dysk merkaby

Czym właściwie jest Mer-Ka-Ba? Technicznie, jest to elektro-magnetyczne pole o temp. około czterech stopni Kelvina, znajdowane w zakresie mikrofal – w trzecim wymiarze – i jest geometryczne w w swojej naturze. Jego geometrię nazywamy ” świętą geometrią” ponieważ ten szczególny wzór znajduje się we  wzorach wszystkich  rzeczy w stworzeniu.

geometria Merkaby

Pole Mer-Ka-Ba jest niezwykle złożone. W jego budowę wchodzi pięć brył platońskich i inne święte wielościany. Prawdopodobnie rozszerza się na wszystkie możliwe wszechświaty i wymiary równoległe i może  zmieniać swój charakter z elektro-magnetycznego na taki, jaki jest w danym momencie właściwy.

Wzór Mer-Ka-Ba można znaleźć w całym kosmosie, tak jak np. na tym zdjęciu galaktyki.

Galaktyka “Sombrero”

Jedną z funkcji Mer-Ka-Ba, jak powiedzieliśmy, jest pojazd do podejmowania ducha i ciała w przyszłym świecie. Jednak ta funkcja – i większość innych możliwości – jest niemożliwa do uzyskania, dopóki coś nie zmieni się w człowieku. Mer-Ka-Ba otacza ludzkie ciało jak trójwymiarowa sieć geometryczna, która jest uśpiona i nie funkcjonuje czekając na odpowiedni moment. Kiedy duch, który zamieszkuje ciało przypomina sobie o niej i zaczyna zmieniać pewne aspekty siebie, rozpoczyna się niesamowita przemiana.

W czasach starożytnych wierzono, a nawet pisali o tym Hebrajczycy, [2], że Merkavah może być włączona w szczególnych przypadkach do medytacji. Wymaga to zmian w oddychaniu, w umyśle, sercu i ciele, co zmienia sposób, w jaki człowiek postrzega rzeczywistość. Z mojej perspektywy jest to początek Oświecenia”.”

Mer-Ka-Ba może być aktywowana, jak  twierdzą wyznawcy New Age, również innymi metodami oprócz medytacji sposobem męskim za pomocą zmian w oddychaniu wymienionych powyżej. Może ona uaktywnić się za pomocą metod, które są czysto żeńskiej natury. Poprzez prawdziwe życie w miłości, wierze, zaufaniu, prawdzie i współczuciu, Mer-Ka-Ba może spontanicznie ożyć. Innymi słowy, bardzo czysty ludzki charakter może przełożyć się na żywe pole Mer-Ka-Ba wokół osoby, nawet jeśli ta osoba nie wie początkowo o jej istnieniu.

I tak, absolutnie, Mer-Ka-Ba żyje. Jest to pole życia, a nie czysto mechaniczny wytwór. Ponieważ jest to pole życia, odpowiada na ludzkie myśli i uczucia, co w zasadzie jest sposobem połączenia się z tym polem. Więc “komputerem”, który zarządza polem Mer-Ka-Ba jest ludzki umysł i serce. A jej możliwości są nieograniczone.

W pewnym określonym momencie (niekoniecznie w tym życiu), pole Mer-Ka-Ba danej osoby może stać się żywe. Kiedy to nastąpi, zachodzi zmiana elektro-magnetyczna co skutkuje ekspansją energii, która wychodzi z małym miejscu, blisko podstawy kręgosłupa i szybko rozszerza się do około 27 – 30 metrów w promieniu wokół ciała. Ten dysk energii może być łatwo postrzegana metodami naukowymi i jeśli Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych mają rację, to może być również widziana na ekranach komputerów za pośrednictwem satelity. Innymi słowy, wojsko może zobaczyć ludzi, którzy aktywują swoje pole Mer-Ka-Ba, i oglądać, jak poruszają się po powierzchni Ziemi.

Ponieważ liczba ludzi, którzy już to zrobili liczy się w milionach, to musi być dość częsty widok. Jest to ogromny wybuch magnetyczny, który zwraca na siebie uwagę. Ale, jeśli człowiek, który aktywuje swoją Merkabę wyrazi taką wolę, może się ona stać całkowicie niewidoczna dla radarów.

Wiedza na temat Mer-Ka-Ba jest dobrze znana najpotężniejszym rządom na świecie. Jestem pewien, że nasz rząd użył Mer-Ka-Ba w 1943 r. podczas Eksperymentu Filadelfia i w 1983 podczas eksperymentu Montoc – w swoich eksperymentach kontroli umysłu i poszukiwań międzywymiarowych oraz w kontroli pogody.Jestem równie pewien, że Rosja używa Mer-Ka-Ba w swoich programach szpiegowskich i systemach obronnych.

Ale niezależnie od eksperymentów rządowych, Matka Ziemia, rasa ludzka, i my jako jednostki możemy korzystać z tej wiedzy. Pamięć o Mer-Ka-Ba rozwija się teraz na całym świecie. Z mojego punktu widzenia, to wszystko jest częścią rozwijającego się, kosmicznego DNA. Mer-Ka-Ba zostanie przypomniana, ponieważ teraz to jest na to właściwy czas.

Tak, wierzę, podobnie jak prawie wszystkie starożytne cywilizacje, że istnieją szczególne momenty w dziejach ludzkości, gdzie wielkie skoki ludzkiego zrozumienia miał miejsce, jak w starożytnym Sumerze, Egipcie, czy cywilizacji Doliny Indusu. [3]

Naprawdę czuję, że doszliśmy do jednego z tych wielkich momentów w historii ludzkości, gdzie genialne światło rozszerza na całym świecie i pojawia się wielki krok w ludzkiej świadomości. I, moi przyjaciele, naprawdę wierzę, z mojego osobistego doświadczenia, że Mer-Ka-Ba jest to wejście na wyższy poziom świadomości, który mżey być katalizatorem rozwoju tej wielkiej zmiany  o nazwie Ascension (Wniebowstąpienie).

Tak więc, aby zakończyć, powiem jeszcze raz: Ty jesteś kluczem do wniebowstąpienia. Niezależnie od tego, kim jesteś w tej chwili, kimś dobrym lub złym, możesz zmienić swój charakter. Dokładnie tak samo jak schudnąć, jest to całkowicie pod twoją kontrolą jeśli się skoncentrujesz.

Podczas, gdy dokonujesz tej zmiany, twoja Mer-Ka-Ba  staje się żywa. A kiedy ona żyje, wszystko jest możliwe.

Reklamy

5 comments on “MERKABA

 1. Namaste!Znalazlem Pania poprzez strone Drunvalo a zwiazane to bylo z poszukiwaniem przeze mnie medytacji/techniki aby aktywowac Merkabe.Znalazlem pare linkow na youtube,lecz nie wydaly mi sie one przejrzyste.Spotkalem sie rowniez z opinia,ze metoda podana wczesniej zwiazana z oddychaniem(17 stopni)jest jakoby „nieaktualna”i zostalem skierowany na link „Awakening the Illuminated Heart”.Nie wiem nic na jej temat.Czuje sie troche jak slepiec bladzacy po omacku(a jestem juz tym po prostu krancowo wyczerpany) i po prostu szukam porady.Dziekuje i pozdrawiam.

  • Witam serdecznie Przemku!
   Rzeczywiście informacji na temat Merkaby nie ma zbyt wiele. Najlepszym sposobem aby ją aktywować jest uczestnictwo w warsztatach „Przebudzenie Oświeconego Serca”. Technika 17-tu oddechów nie jest już dłużej zalecana przez Drunvalo, ponieważ tą metodą aktywujemy Merkabę poprzez umysł jedynie na określony czas, natomiast nowa metoda pozwala aktywować ją na stałe z poziomu Serca. Cztery dni warsztatów jest niezbędne do tego, aby otworzyć swoje Serce i nauczyć się z nim współpracować, aby następnie z Maleńkiej Przestrzeni w Sercu móc aktywować naszą Merkabę. Wiele osób mylnie rozumie „zrobić coś z poziomu Serca”, ponieważ wydaje im się, że jeśli odczuwają coś emocjonalnie, to znaczy, że pochodzi to z Serca, ale w Sercu istnieje szczególne miejsce, do którego należy przenieść naszego ducha, zanim cokolwiek będzie możliwe. To jest starożytna wiedza udostępniona nam przez Majów za pośrednictwem Drunvalo. Dzięki niej mamy szansę na wyzwolenie się z okowów umysłu-ego i przeniesienie w rzeczywisty świat naszych Serc. Pozdrawiam świetliście i zapraszam na warsztaty!

 2. Dziekuje Pani za komentarz/odpowiedz.Chcialbym wziac udzial w tego typu warsztatach,ale wydaje sie,ze bedzie to niestety na razie musialo „poczekac”.Przynajmniej wiem teraz z kim sie kontaktowac.Goraco pozdrawiam.

 3. Witam serdecznie pani Iwono. Bardzo mnie zainteresowal ten temat , ktory pojawil mi sie wlasnie dzisiaj w trakcie przegladania filmikow medytatcyjnych na youtube. Bardzo prosze o info odnosnie tych warsztatow kiedy i gdzie sie odbywaja. Obecnie przebywam chwilowo w niemczech i dlatego tez prosze o dorade od czego zanim wezme udzial w warsztatach wogole zaczac.Dziekuje tez za otwrcie tego bloga. pozdrawiam 🙂

  • Witam!
   Proponuję zacząć od kontaktu z Matką Ziemią i mam tu na myśli kontakt fizyczny – dotykanie drzew, ziemi, a w szczególności chodzenie bosymi stopami po trawie. Zimą trudno znaleźć miejsce, gdzie można to zrobić, ale 2-3-minutowa przebieżka po śniegu zrobi więcej dla zdrowia i ducha, niż półgodzinna medytacja. Aby być zdolnym do wejścia do Świętej Przestrzeni Serca musimy być najpierw połączeni z Matka Ziemią, inaczej będą to tylko wyobrażenia naszego umysłu. Musimy nawiązać z Nią silną więź. Informacje o warsztatach zamieszczam zawsze w zakładce „Terminarz warsztatów” – serdecznie zapraszam!
   promyczki Miłości ślę!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s